Гібридний автомобіль – що це?

Можливо помічали, що кількість гібридних автомобілів надалі зростає? Проте не всі розуміють як працюють механізми в таких ластівках. Що ж, поїхали – що таке гібридний автомобіль?

Автомобіль-гібрид – це автомобіль із силовою установкою, яка поєднує в собі джерело механічної енергії кількох типів. В основному у продажу є лише серійні гібридні автомобілі з поєднанням бензинового (іноді – дизельного) та електричного двигунів. Але між ними є відмінність: ДВЗ і електромотор можуть активовуватись по-різному.

Існує ствердження, що гібридні авто створили як перехідний варіант до електромобілів. Вважається, що це потрібний етап поки тягові батареї не будуть вдосконалені до того моменту, що електротяга зможе приводити автомобіль без “підстраховки” звичайним бензиновим (дизельним) мотором.

Типи гібридних авто

Повний гібрид – FHEV (Full hybrids)

Це на сьогодні найбільш поширений в Україні гібридний автомобіль. Він має достатньо потужний ДВЗ і також самодостатній електропривід, які передають свою потужність на колеса або почергово, або одночасно. Важлива ознака того, що автомобіль має повноцінну гібридну силову установку, це його можливість бодай кілька кілометрів проїхати на одному лише електроприводі. Це значить, що машина має достатньо велику (великої ємності) тягову батарею та електродвигун з достатньою потужністю та системою охолодження.

Toyota Prius Hybrid

Гібрид, що підзаряджається – PHEV (Plug-in Hybrid)

Вважають, що це один з найкорисніших гібридів – така машина може кількадесят кілометрів рухатися як електромобіль. Тобто, зарядивши акумулятор за ніч удома, власник може доїхати вранці до роботи на електроприводі. І якщо є змога зарядити батарею і на роботі, то й додому він поїде на електротязі.

А вже для більш тривалих поїздок – на вікенд, на дачу, або, скажімо, до супермаркету, машина автоматично підключить ДВЗ, який почне підзаряджати батарею або приводити в дію колеса. З технічної точки зору гібрид PHEV (що підзаряджається), аналогічний повному гібриду FHEV, але PHEV коштує помітно дорожче – через батарею великої ємності.

Mitsubishi Outlander PHEV

Мікрогібрид Mild-Hybrid

Електропривід такого гібрида набагато простіший, ніж у інших типів. Однозначно основний двигун у нього – ДВЗ, а невеличкий електродвигун є допоміжним, електроніка активує його, коли потрібна велика віддача від силового агрегата – при розгонах, на обгоні тощо.

Тягова батарея у Mild-гібридів геть невелика, одного її заряду вистачає лише на кілька енергійних розгонів. Заряджається вона за рахунок рекуперації під час гальмування та взагалі уповільнення автомобіля.

Audi S4 Avant TDI