Для водіїв з дітьми: зміни в ПДР, які регламентують перевезення дітей

Набула чинності постанова Кабінету міністрів України №152 від 24 лютого 2021 року. З правил забрали обмеження перевезення без дитячого крісла відповідно до віку дитини, залишивши тільки обмеження по зросту – 145 см.

Вилучено вимогу користування дитячими утримуючими системами на рейсових автобусах, при нерегулярних автобусних перевезеннях, а також на спеціалізованих транспортних засобах: машинах швидкої допомоги, оперативних автомобілях Міноборони, МВС, Національної поліції, ДСНС, Держприкордонслужби, Служби безпеки, Управління державної охорони під час виконання ними невідкладного службового завдання.

Окрім того, було додано нові пункти 21.12 — 21.16:

«21.12. Дитячі утримуючі системи повинні використовуватися у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки чи системами з’єднання дитячої утримуючої системи, передбаченими їх конструкцією, та відповідати вимогам чинних в Україні правил і нормативів.

21.13. Дитячі утримуючі системи встановлюють на місцях для сидіння, крім першого ряду. У разі перевезення дитини віком до трьох років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду допускається встановлення дитячих утримуючих систем, які встановлюються проти напрямку руху з обов’язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння (у разі її наявності).

21.14. Дитячі утримуючі системи встановлюють та використовують відповідно до інструкцій виробників цих систем та транспортних засобів.

21.15. Характеристики дитячої утримуючої системи повинні відповідати масі та зросту дитини, яка у ній перевозиться.

21.16. Діти повинні перебувати у дитячих утримуючих системах у пристебнутому положенні.»

Джерело